Kurs instruktora fitness – kilka ważnych informacji

kursy instruktorskie Coraz więcej ludzi zapisuje się na fitness. Składa się na to szereg czynników – głównie troska o własne zdrowie i moda na uczestnictwo w zajęciach ruchowych. Zumba, aerobik, body ball, czy shape przyciągają rzeszę ludzi, a co za tym idzie – przynoszą niemałe pieniądze prowadzącym je instruktorom. Dlatego też mnóstwo osób pragnie nabyć instruktorskie uprawnienia. Jakie cechy musi mieć dobry instruktor? Nie każdy może nim zostać. Świetna kondycja fizyczna to tylko zewnętrzna oznaka właściwych predyspozycji. Liczy się jednak również osobowość i podejście do klientów. To niesamowicie istotne, bo do niemiłego człowieka wszyscy nabiorą od razu dystansu i nie będą chcieli wracać na takie ćwiczenia. Jeśli będzie wzbudzał strach, będą się bali zapytać, czy dobrze wykonują polecenia i również przestaną się zjawiać. Kolejną, istotną sprawą jest zaangażowanie w pracę.

Zawód instruktora wymaga wielu poświęceń i prawdziwej miłości do tego, co się robi. Pasja będzie się udzielała innym uczestnikom zajęć, jeśli tylko dany instruktor będzie ją posiadał. Ludzie bardzo szybko wyczują fałsz i przestaną uważać zajęcia za rewelacyjne, jeśli sam prowadzący nie będzie tak o nich myślał. Instruktor musi cechować się też kreatywnością, ponieważ wymyślanie różnych nowych układów tanecznych i ćwiczeń, spoczywa na nim.

kurs dla instruktora fitnessTo wielka odpowiedzialność, ponieważ mają być one przyjemne dla ćwiczących, a jednocześnie muszą modelować sylwetkę. Pomysłowość i własna inwencja jest zatem niezmiernie istotna w tym zawodzie. Każdy, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z fitnessem musi dowiedzieć się kilku rzeczy. Pi pierwsze, jest kilka stopni wtajemniczenia. Kursy początkowe oznaczane są czasem jako „licencja C”. Kurs taki może trwać od dwóch dni do nawet dwóch tygodni (jeśli spotkania są prowadzone jedynie w weekendy). Żeby móc uczestniczyć w podobnym kursie zwykle trzeba wcześniej uczęszczać na zajęcia fitness (przynajmniej przez okres pół roku) oraz otrzymać zaświadczenie lekarskie o możliwości wykonywania zawodu. Jego ukończenie zwieńczone jest egzaminem, który stanowi podstawę do dalszych specjalizacji.

Powiązane artykuły

Czy warto zostać trenerem personalnym?

To z pewnością niezwykle ciekawa praca, wymagająca indywidualnego podejścia do każdej osoby i pozwalająca realizować swoją pasję

Instruktor fitness - połącz pasję z pracą

Możliwość realizowania się w swoim zawodzie to marzenie wielu osób. Jeżeli sport, zdrowy styl życia i doskonalenie sylwetki to Twoje hobby zdecyduj się na kurs. Spełniaj swoje marzenia!

Dla kogo?

Na kurs może zapisać się każdy kto chce zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu trenera personalnego oraz instruktora fitness

Cennik kursów

- Instruktor fitness - 1590 zł

- Trener personalny - 1290 zł

Szkoła Revenue De Base

To renowowany ośrodek szkoleniowy dla przyszłych instruktorów fitness oraz trenerów personalnych. Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach - od początkującego do specjalistycznych kursów klasy ogólnoświatowej.