Instruktor fitness – o czym pamiętać wybierając kurs?

kurs instruktora fitnessCoraz więcej ludzi dba o swoje zdrowie – właściwie się odżywia oraz dużo rusza. Chętnie zapisujemy się na wszelakie dodatkowe zajęcia ruchowe – tańce, czy fitness. Instruktorzy nie narzekają na puste sale, dlatego stał się to bardzo popularny zawód. Na jaki kurs zapisać się, gdy również chcemy go wykonywać? I na co zwrócić uwagę, by później nie narzekać?

CENA I PROWADZĄCY

We współczesnym świecie wiele zależy od prowadzącego. Koszty, jakie poniesiemy za odbycie kursu, są współmierne do popularności, jaką cieszy się prowadzący zajęcia. Znane osoby żądają najczęściej bardzo wysokich kwot za możliwość uczenia się pod ich specjalistycznym okiem, ale jest to gwarancją przyszłego sukcesu. To oni również najwięcej nas nauczą.

UPRAWNIENIA

Niezwykle istotną sprawą są uprawnienia, jakie będą nam przysługiwały po konkretnym kursie. W końcu zapisujemy się na niego nie tylko po to, żeby poćwiczyć, ale przede wszystkim po to, żeby móc kiedyś prowadzić własne zajęcia. Szczególnie istotne jest Zaświadczenie Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku. Wraz z nim zostaje nam bowiem nadany także specjalny numer MEN. Niestety, podstawowy kurs może się już okazać niewystarczający, by znaleźć dobrze płatną pracę. Wszystko przez wzrastającą liczbę osób, które się na jego odbycie decydują. Dlatego konieczne jest ciągłe dokształcanie się, zaliczanie kolejnych stopni i zdobywanie następnych uprawnień. Szczególnie popularny jest taniec, więc warto pomyśleć nad jakimś kursem tanecznym – to z pewnością będzie ważny punkt naszego CV. A gdy już zaczniemy szukać pracy, nie zgłaszajmy się jedynie do fitness klubów. Wszelakie ośrodki Welness&Spa także chętnie zatrudnią wykwalifikowanego trenera.

instruktor fitnessDLA KOGO TO DOBRY ZAWÓD?

Nie wszyscy nadają się na instruktora fitness. Dlaczego? Ponieważ prócz sprawności fizycznej, musi on także szczycić się odpowiednimi zdolnościami interpersonalnymi. Musi być miły dla swoich podopiecznych, nie nabijać się z nich, pomagać w wykonywaniu ćwiczeń oraz umieć ich zdyscyplinować. Przede wszystkim zaś – mieć przyjazne usposobienie. Złośliwy trener nie zachęci nikogo do ponownego stawienia się na zajęciach. Zawód ten mogą również wykonywać jedynie te osoby, które szybko się uczą i zapamiętują raz przyswojoną wiedzę. Wbrew pozorom trzeba bowiem szybko ją wykorzystywać - instruktor musi prędko spostrzec nieprawidłowości w wykonywaniu ćwiczeń i poinstruować przybyłych, jak powinni wykonywać je poprawnie. Musi pamiętać również o tym, że nie wszystkie ćwiczenia są odpowiednie dla każdego (na fitness przybywają również ludzie z przeróżnymi chorobami) i umieć indywidualnie je dopasować, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Powiązane artykuły

Czy warto zostać trenerem personalnym?

To z pewnością niezwykle ciekawa praca, wymagająca indywidualnego podejścia do każdej osoby i pozwalająca realizować swoją pasję

Instruktor fitness - połącz pasję z pracą

Możliwość realizowania się w swoim zawodzie to marzenie wielu osób. Jeżeli sport, zdrowy styl życia i doskonalenie sylwetki to Twoje hobby zdecyduj się na kurs. Spełniaj swoje marzenia!

Dla kogo?

Na kurs może zapisać się każdy kto chce zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu trenera personalnego oraz instruktora fitness

Cennik kursów

- Instruktor fitness - 1590 zł

- Trener personalny - 1290 zł

Szkoła Revenue De Base

To renowowany ośrodek szkoleniowy dla przyszłych instruktorów fitness oraz trenerów personalnych. Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach - od początkującego do specjalistycznych kursów klasy ogólnoświatowej.