Zawód: trener personalny

zawód trenera personalnegoNa świecie zapanowała moda na ekologię oraz zdrowy styl życia. Na pierwszym miejscu jest obecnie odpowiedni wygląd i styl – pierwsze wrażenie może bowiem zadecydować o tym, czy ktoś nas polubi, albo czy dostaniemy wymarzoną pracę. Dlatego też wielu ludzi marzy o idealnej prezencji i postanawia rozpocząć współpracę z trenerem osobistym. Niniejszy artykuł przybliży nieco ów ciekawy zawód i wszystko, co się z nim wiąże. Na czym polega praca? Trener personalny to specjalista, pod którego okiem trenuje tylko jedna osoba naraz. Skupia się on tym samym wyłącznie na niej i jej potrzebach. Wykonywanie ćwiczeń w ten sposób gwarantuje, że będziemy je solidnie i sumiennie powtarzali, a także zapobiegnie niewłaściwemu wykonywaniu ich. Jest to niezmiernie ważne dla skuteczności zajęć. Trener personalny uzgadnia ze swoimi klientami cele, które pragną oni osiągnąć, a następnie pomaga w ich realizacji – ustala dietę oraz charakter i przebieg ćwiczeń.

Zwykle jest to dłuższa współpraca. Możemy się do niego zgłosić, gdy chcemy poprawić własną sylwetkę, zwiększyć masę mięśniową, albo zrzucić kilka kilogramów. Niezwykle ważne są również cele zdrowotne – często zjawiają się bowiem klienci, dla których poprawienie kondycji jest ostatnią szansą na uratowanie życia. Cechy idealnego trenera personalnego Każdy trener personalny musi posiadać kilka ważnych cech, bez których nie będzie mógł wykonywać swojego zawodu w odpowiednio dobry sposób.

Jakie to cechy?

1. Dobry stan zdrowia i kondycja fizyczna

2. Odporność na stres

3. Kreatywność

4. Odpowiednie podejście do ludzi

Trener musi także posiadać:

5. Przynajmniej średnie wykształcenie, a najlepiej ukończyć studia na AWF

6. Zaświadczenie o ukończeniu odpowiedniego kursu

Jak zostać trenerem personalnym?

Po ukończeniu specjalnego kursu, otrzymujemy uprawnienia trenera. Kurs kończy się egzaminami i polega na przyswojeniu sobie wiedzy z dziedziny anatomii, fizjologii, dietetyki, przedsiębiorczości, organizacji ćwiczeń oraz zasad BHP.

Powiązane artykuły

Czy warto zostać trenerem personalnym?

To z pewnością niezwykle ciekawa praca, wymagająca indywidualnego podejścia do każdej osoby i pozwalająca realizować swoją pasję

Instruktor fitness - połącz pasję z pracą

Możliwość realizowania się w swoim zawodzie to marzenie wielu osób. Jeżeli sport, zdrowy styl życia i doskonalenie sylwetki to Twoje hobby zdecyduj się na kurs. Spełniaj swoje marzenia!

Dla kogo?

Na kurs może zapisać się każdy kto chce zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu trenera personalnego oraz instruktora fitness

Cennik kursów

- Instruktor fitness - 1590 zł

- Trener personalny - 1290 zł

Szkoła Revenue De Base

To renowowany ośrodek szkoleniowy dla przyszłych instruktorów fitness oraz trenerów personalnych. Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach - od początkującego do specjalistycznych kursów klasy ogólnoświatowej.