Trenerzy personalni – czym się zajmują i jak można zostać jednym z nich?

jak zostać trenerem personalnymZawód trenera personalnego może wydawać się nieco tajemniczy, lecz jednocześnie coraz więcej ludzi decyduje się na współpracę z osobistym trenerem, bądź tez pragnie samemu wykonywać ten zawód. Jak wstąpić w szeregi trenerów i na czym tak naprawdę polega ów praca?

Czym zajmuje się trener personalny?

Specjalista współpracuje w tym przypadku tylko z jedną osobą naraz – układa jej dietę, wymyśla ćwiczenia i nadzoruje ich wykonywanie. Jego zadaniem jest pomoc klientowi w uzyskaniu jakichś określonych celów – na przykład zrzucenie wagi, bądź też wymodelowanie sylwetki. Klient ma przy tym dwie możliwości do wyboru – trening instruktażowy, albo regularne treningi pod okiem instruktora. Pierwsza opcja zakłada jedno spotkanie, w czasie którego trener informuje zainteresowanego, jakie ćwiczenia powinien on wykonywać.

Ćwiczenia te wykonuje on jednak w dalszym czasie samodzielnie. Druga opcja ma tę zaletę, że nadzór instruktora zmusza nas do dokładnego wykonywania zaleceń – efekty będą więc szybsze i wyraźniejsze. Dba on również o poprawne ich wykonywanie, a jest to bardzo istotna kwestia – niewłaściwa gimnastyka może bowiem doprowadzić do problemów zdrowotnych. Praca, ogólnie rzecz biorąc, jest raczej przyjemna – można trenować w domu, na siłowni, bądź też na powietrzu. Prawdziwą furorę robią ostatnio e-treningi, czyli porady oferowane przez Internet. Nic nie zastąpi jednak bezpośredniego kontaktu z fachowcem.

praca trenera personalnegoO co pyta trener?

Trener, nim ułoży plan naszych ćwiczeń, musi skonsultować z nami różne rzeczy. Jest bowiem parę istotnych spraw, które mogą mieć wpływ na kształtowanie projektu współpracy. Przede wszystkim, musi wiedzieć, czy jesteśmy zdrowi, a jeśli coś nam dolega, to należy natychmiast mu o tym powiedzieć. Najczęściej rozmowa polega na wytyczeniu wymarzonego celu, który chcielibyśmy osiągnąć pod okiem trenera, a następnie na udzieleniu odpowiedzi na pytania o przebyte kontuzje, ewentualne problemy z sercem i tarczycą, a także trybu życia, jaki prowadzi klient.

Jak zostać trenerem personalnym?

Aby zostać trenerem personalnym nie trzeba ukończyć żadnej szkoły, choć prowadzonych jest wiele kursów, a niektóre uczelnie również oferują doszkalające sportowców kierunki. Najważniejsza jest wiedza i praktyka. Dobry trener musi mieć również znakomity kontakt z ludźmi oraz znać się na psychice – w przeciwnym razie ciężko mu będzie zmotywować innych do pracy.

Powiązane artykuły

Czy warto zostać trenerem personalnym?

To z pewnością niezwykle ciekawa praca, wymagająca indywidualnego podejścia do każdej osoby i pozwalająca realizować swoją pasję

Instruktor fitness - połącz pasję z pracą

Możliwość realizowania się w swoim zawodzie to marzenie wielu osób. Jeżeli sport, zdrowy styl życia i doskonalenie sylwetki to Twoje hobby zdecyduj się na kurs. Spełniaj swoje marzenia!

Dla kogo?

Na kurs może zapisać się każdy kto chce zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu trenera personalnego oraz instruktora fitness

Cennik kursów

- Instruktor fitness - 1590 zł

- Trener personalny - 1290 zł

Szkoła Revenue De Base

To renowowany ośrodek szkoleniowy dla przyszłych instruktorów fitness oraz trenerów personalnych. Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach - od początkującego do specjalistycznych kursów klasy ogólnoświatowej.