Trener osobisty – garść istotnych informacji o zawodzie

kurs trenera personalnegoNie wszyscy chcą chodzić na grupowe zajęcia. Nie każdy również potrafi odpowiednio się zmobilizować bez nadzoru osoby, która zadba o dobór ćwiczeń, ich systematyczność oraz zweryfikuje, czy są one w odpowiedni sposób wykonywane. Dlatego też wiele osób decyduje się na wynajęcie trenera osobistego. Czym zajmuje się trener osobisty? Trener osobisty to instruktor, który pracuje indywidualnie ze swoimi klientami. Dba o wiele istotnych rzeczy – nie tylko o ćwiczenia. Przecież proces chudnięcia oraz modelowania sylwetki nie jest wcale zależny jedynie od ilości ruchu. Niezmiernie ważną sprawą jest również trzymanie się specjalistycznej diety, którą układa trener i którą wraz z postępami klienta modyfikuje.

Współpraca z lekarzem

Każdy trener osobisty wie, że bez współpracy z lekarzem i radzenia się go w niektórych kwestiach, niektóre ćwiczenia oraz dieta mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia klientów. Dlaczego? Ponieważ wielu z nich to pacjenci, którzy pragną powrócić do formy po jakichś poważnych operacjach, albo posiadają liczne schorzenia, uniemożliwiające wykonanie niektórych ćwiczeń. Gimnastyka nie jest dla wszystkich. Wielu klientów to również osoby, którym lekarz zalecił wprost zrzucenie kilku kilogramów, bo nadwaga stwarzała zagrożenie dla ich przyszłości.

Klienci

Kto jeszcze przychodzi do trenera osobistego po pomoc? Zwykle osoby, które chcą coś zrobić ze swoim życiem. Takie, którym forma jest niezbędnie potrzebna – nie tylko ze względów zdrowotnych, lecz również wizerunkowych. Dlatego też wiele znanych osób korzysta z usług trenerów osobistych. Żyjemy przecież w świecie, gdzie liczy się skuteczność i szybkość. Nasze prywatne, samotne ćwiczenia na pewno są zdrowe, ale mogą nie przynieść ze sobą oczekiwanych wyników. Rezultaty nie będą też tak spektakularne, jak przy współpracy z profesjonalnym instruktorem. Zwykle na samym początku trener nie może odrzucać zleceń i musi zająć się trenowaniem wszystkich osób, które pragną podjąć z nim współpracę. Z czasem jednak zaczyna się specjalizować w swojej ulubionej dziedzinie i może sobie również pozwolić na pewną wybredność – wraz z jego renomą rośnie liczba ludzi, którzy się do niego zgłaszają, jednak rośnie również koszt takiej współpracy. Skuteczność jest bowiem premiowana.

kurs na trenera personalnegoZ czasem każdy trener będzie sobie mógł pozwolić na decydowanie, kogo postanowi ćwiczyć i o kogo zechce dbać. Warto już na wczesnym etapie pracy zwrócić uwagę, co sprawia nam największą przyjemność, komu najbardziej chcielibyśmy pomagać i ku czemu skłaniają się nasze indywidualne zainteresowania. Pozwoli to na ciągłe edukowanie się w tym kierunku oraz praktyki, które będą naszą najlepszą wizytówką. Pokażą również, jak w rzeczywistości radzimy sobie w tej dziedzinie. Jak zostać dobrym trenerem personalnym? Koszt podstawowego kursu zwraca się już w pierwszym miesiącu wykonywania zawodu, więc jest to bardzo dobra inwestycja na przyszłość. Jednak, jeśli ktoś nie ma w sobie prawdziwej pasji, nie osiągnie takich sukcesów, jak ktoś, kto z zamiłowaniem podchodzi do swojej pracy. Istotne jest, by potrafił on dobrze komunikować się z ludźmi oraz by cechowała go kreatywność i ciągła chęć poszerzania własnej wiedzy. Konkurencja jest bowiem bardzo duża.

Powiązane artykuły

Czy warto zostać trenerem personalnym?

To z pewnością niezwykle ciekawa praca, wymagająca indywidualnego podejścia do każdej osoby i pozwalająca realizować swoją pasję

Instruktor fitness - połącz pasję z pracą

Możliwość realizowania się w swoim zawodzie to marzenie wielu osób. Jeżeli sport, zdrowy styl życia i doskonalenie sylwetki to Twoje hobby zdecyduj się na kurs. Spełniaj swoje marzenia!

Dla kogo?

Na kurs może zapisać się każdy kto chce zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu trenera personalnego oraz instruktora fitness

Cennik kursów

- Instruktor fitness - 1590 zł

- Trener personalny - 1290 zł

Szkoła Revenue De Base

To renowowany ośrodek szkoleniowy dla przyszłych instruktorów fitness oraz trenerów personalnych. Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach - od początkującego do specjalistycznych kursów klasy ogólnoświatowej.