Ćwiczenia odchudzające – fakty i mity

ćwiczenia odchudzająceWielu ludzi zainteresowanych ćwiczeniem i pracą nad wymarzoną dla siebie sylwetką narzeka na to, że pomimo intensywnego wysiłku nie pojawiają się żadne efekty. W rzeczywistości jest to spowodowane prawdopodobnie licznymi błędami z naszej strony – warto dowiedzieć się, jakimi. Decydując się na ćwiczenia odchudzające w żadnym wypadku nie możemy być nastawieni na szybkie i intensywne treningi, w czasie których szybko się zmęczymy – wbrew powszechnej opinii, w taki sposób nie będziemy spalali swojej tkanki tłuszczowej. Do skutecznego odchudzania się potrzebujemy przede wszystkim dłuższych treningów o umiarkowanej intensywności, w czasie których będziemy utrzymywali odpowiedni dla nas poziom tętna. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, musimy przede wszystkim określić nasze HR. Posłuży nam do tego prosty wzór: 220 – wiek = HR.

W czasie ćwiczeń tętno powinno być utrzymywane na poziomie około 70% HR. Innym często popełnianym błędem jest mylenie steppera ze stepem oraz uważanie, że takie urządzenia są jedynym sposobem na wypracowanie u siebie szczupłych, atrakcyjnych nóg. W rzeczywistości step i stepper to dwie zupełnie inne rzeczy; ten pierwszy jest używany głównie na zajęciach aerobiku. Stepper jest urządzeniem na którym wykonuje się dość forsowne już ćwiczenia, przez co nie jest on przeznaczony dla każdego. Co więcej, w niektórych przypadkach można na nim uzyskać zupełnie odwrotne efekty od tych zamierzonych, zatem musimy dobrze się zastanowić zanim zaczniemy z nim ćwiczyć. Wielu ludzi w czasie ćwiczeń zapomina o najbardziej podstawowej tutaj kwestii, jaką jest zwykła systematyczność. Jedynie dzięki niej możemy zapewnić sobie dobrą kondycję, samopoczucie oraz zdrowie – atrakcyjna sylwetka sama przyjdzie z czasem. Z tego też powodu systematyczne treningi i aktywność fizyczna jest o wiele lepsza niż jednorazowe "zrywy", które zwykle nie trwają zbyt długo i które niekiedy mogą nam jedynie jeszcze bardziej zaszkodzić. Pierwsze efekty odchudzania się zaczynają być zwykle widoczne po około 6 tygodniach, przez co z góry trzeba być tutaj nastawionym na bardziej długofalowy proces.

Powiązane artykuły

Czy warto zostać trenerem personalnym?

To z pewnością niezwykle ciekawa praca, wymagająca indywidualnego podejścia do każdej osoby i pozwalająca realizować swoją pasję

Instruktor fitness - połącz pasję z pracą

Możliwość realizowania się w swoim zawodzie to marzenie wielu osób. Jeżeli sport, zdrowy styl życia i doskonalenie sylwetki to Twoje hobby zdecyduj się na kurs. Spełniaj swoje marzenia!

Dla kogo?

Na kurs może zapisać się każdy kto chce zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu trenera personalnego oraz instruktora fitness

Cennik kursów

- Instruktor fitness - 1590 zł

- Trener personalny - 1290 zł

Szkoła Revenue De Base

To renowowany ośrodek szkoleniowy dla przyszłych instruktorów fitness oraz trenerów personalnych. Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach - od początkującego do specjalistycznych kursów klasy ogólnoświatowej.