Czas na zmiany - 5 prostych porad

zmień swoje życiePytanie o to, jak zmieniać życie na lepsze ciesząc się dobrym samopoczuciem i znajdując radość nie jest jednym z tych, na które łatwo uzyskuje się odpowiedź.

Kilka prostych rad sprawia jednak, że znajdujemy się bliżej niej niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na to, że cukier wcale nie krzepi i to nawet pomimo tego, że ciastka, ciasteczka, czekolady i herbatniku to stali goście każdej konferencji i spotkania branżowego, w którym uczestniczymy. Przyjemność jest chwilowa, a spadek energii naprawdę znaczący, jeśli więc nie chcemy szkodzić naszemu zdrowiu, właśnie takich przekąsek powinniśmy unikać. Oczywiście, nie jest to proste, dobrym rozwiązaniem jest zatem sięganie nie po słodycze, ale po owoce oraz wodę mineralną i zieloną herbatę. I takie produkty są gwarantowane przez każdą firmę organizującą catering, a przynoszone przez nie efekty będą szybsze i bardziej wymierne niż te, jakie gwarantuje cukier.

Po drugie, jeśli na czymś nie powinniśmy oszczędzać, czymś takim jest przede wszystkim sen. Naturalnie, nie jest to proste, jeśli bowiem z czegoś rezygnujemy z łatwością, tym czymś jest właśnie sen, wydaje nam się bowiem, że jeszcze przyjdzie na niego czas. Niestety, nasz organizm potrzebuje od sześciu do ośmiu godzin snu dziennie i jeśli pozbawimy go tej dziennej dawki, z pewnością zmniejszymy, a nie zwiększymy swoją efektywność. Nie minie wiele czasu, a okaże się, że trudności z koncentracją jeszcze bardziej utrudnią nam wywiązywanie się z zaległości. Po trzecie, oszczędzać nie powinno się nie tylko na śnie, ale także na ruchu. Na szczęście, o poprawie stanu zdrowia, kondycji i samopoczucia mogą myśleć nie tylko te osoby, które uprawiają sporty wyczynowe. Wcale nie gorszym rozwiązaniem jest codzienny spacer albo wizyta na basenie dwa lub trzy razy w tygodniu.

Sport poprawia nie tylko kondycję, ale także wagę, a jego zaletą jest i to, że umożliwia nam utrzymanie świeżości umysłu. Po czwarte, warto zastanowić się nad tym, czy w naszym życiu nie ma zbyt wiele kofeiny, bez względu bowiem na to, w co chcemy wierzyć, nadmiar kofeiny ma niekorzystny wpływ na zdrowie. Owszem, pijąc kawę możemy zaoszczędzić na śnie, czy jednak zda się to na wiele, jeśli będziemy nieustannie rozdrażnieni. Po piąte, czasem naprawdę warto się zatrzymać. Rada dotycząca zwolnienia tempa dotyczy przy tym nie tylko świata, który nas otacza, ale także nas samych. Nie warto rozpamiętywać tego, co nam się nie udało, w zdecydowanej większości przypadków jest to bowiem działanie bezproduktywne.

Powiązane artykuły

Czy warto zostać trenerem personalnym?

To z pewnością niezwykle ciekawa praca, wymagająca indywidualnego podejścia do każdej osoby i pozwalająca realizować swoją pasję

Instruktor fitness - połącz pasję z pracą

Możliwość realizowania się w swoim zawodzie to marzenie wielu osób. Jeżeli sport, zdrowy styl życia i doskonalenie sylwetki to Twoje hobby zdecyduj się na kurs. Spełniaj swoje marzenia!

Dla kogo?

Na kurs może zapisać się każdy kto chce zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu trenera personalnego oraz instruktora fitness

Cennik kursów

- Instruktor fitness - 1590 zł

- Trener personalny - 1290 zł

Szkoła Revenue De Base

To renowowany ośrodek szkoleniowy dla przyszłych instruktorów fitness oraz trenerów personalnych. Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach - od początkującego do specjalistycznych kursów klasy ogólnoświatowej.