Na ile opłacalna jest praca instruktora fitness?

czy warto być instruktorem fitnessLiczba firm zainteresowanych współpracą z instruktorami fitness systematycznie rośnie, dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być więc również to, że osoby zatrudnione na tego rodzaju stanowisku mogą liczyć na coraz większe zarobki. W Warszawie instruktor aerobiku w dużym centrum fitness jest w stanie liczyć na zarobki w wysokości 7 tysięcy złotych w brutto, a praca w Gdańsku na podobnym stanowisku w renomowanym klubie to możliwość podniesienia stanu swojego konta o 4,5 tysiąca złotych w ciągu miesiąca. Warto wspomnieć i o tym, że poszukiwani są nie tylko instruktorzy aerobiku, ale i trenerzy. Trener wschodnich sztuk walki z dużym doświadczeniem zdobywanym w Chinach ma prawo oczekiwać nawet 9 tysięcy PLN brutto, a i trenerka boksu może być zadowolona, skoro praca w dwóch ośrodkach daje jej nawet 8 tysięcy złotych brutto w ciągu miesiąca. Ofert pracy dla instruktorów fitness, pracowników siłowni i trenerów dyscyplin sportowych nie brakuje, zainteresowanie współpracą z nimi wykazują przy tym nie tylko amatorskie kluby sportowe.

Owszem, nadal można liczyć na nie jako na wartościowych pracodawców, kandydaci na trenerów mogą jednak spodziewać się również ofert z centrum fitness, hoteli i ośrodków SPA. Jest to dobra informacja dla ludzi młodych. Studia na AWF wydają się z roku na rok coraz bardziej atrakcyjne, wiążą się bowiem z obietnicą naprawdę dużych zarobków nawet, jeśli nie myśli się o karierze sportowca zawodowego. Co wcale nie mniej kuszące, możemy liczyć również na pracę poza miejscem zamieszkania, instruktor fitness zatrudniony w znanym kurorcie ma przy tym prawo oczekiwać nie tylko na imponujące wynagrodzenie, ale również na zakwaterowanie i wyżywienie na koszt pracodawcy. Oferty trafiają się przy tym zarówno trenerom, jak i trenerkom, umowa o pracę i wysokie zarobki idą przy tym w parze z kuszącym pakietem socjalnym. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy może liczyć na jednakowe zainteresowanie ze strony pracodawcy, od instruktora lub trenera oczekuje się bowiem nie tylko gotowości do podjęcia zatrudnienia, ale również wykształcenia wyższego, znajomości języków obcych oraz systematycznego poszerzania posiadanych przez siebie umiejętności.

Powiązane artykuły

Czy warto zostać trenerem personalnym?

To z pewnością niezwykle ciekawa praca, wymagająca indywidualnego podejścia do każdej osoby i pozwalająca realizować swoją pasję

Instruktor fitness - połącz pasję z pracą

Możliwość realizowania się w swoim zawodzie to marzenie wielu osób. Jeżeli sport, zdrowy styl życia i doskonalenie sylwetki to Twoje hobby zdecyduj się na kurs. Spełniaj swoje marzenia!

Dla kogo?

Na kurs może zapisać się każdy kto chce zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu trenera personalnego oraz instruktora fitness

Cennik kursów

- Instruktor fitness - 1590 zł

- Trener personalny - 1290 zł

Szkoła Revenue De Base

To renowowany ośrodek szkoleniowy dla przyszłych instruktorów fitness oraz trenerów personalnych. Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach - od początkującego do specjalistycznych kursów klasy ogólnoświatowej.