Kogo możemy spotkać na siłowni?

trening na siłowni Liczba osób regularnie uczęszczających na siłownię systematycznie rośnie, zanim jednak zaczniemy wyciągać optymistyczne wnioski bazujące na tej informacji, powinniśmy przeanalizować najnowsze wyniki badań. Okazuje się bowiem, że zaledwie połowa stałych bywalców siłowni pojawia się tam, aby pracować nas swoją formą i kondycją. Co zatem skłania do wizyt drugie pięćdziesiąt procent? Okazuje się, że siłownia jest w stanie pełnić szereg nieoczekiwanych funkcji, często jest więc traktowana tak, jak dobry pub, klub, w którym można liczyć na szybką randkę, miejsce, w którym można na moment zapomnieć o trudach codzienności, a nawet jak miejsce, w którym można pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Badania uświadamiają nam jednak, że problem jest jeszcze bardziej złożony, jak bowiem wytłumaczyć to, że wielu bywalców siłowni nawet się nie poci? Po przybyciu na miejsce każdy przebiera się w elegancki strój sportowy, na porządku dziennym jest jednak czytanie książek przy basenie, prowadzenie dyskusji w gronie przyjaciół, wizyta w saunie i oglądanie teledysków muzycznych w jacuzzi.

Co piąty gość siłowni przyznaje zresztą, że jest to znakomite miejsce umożliwiające obejrzenie meczu w komfortowych warunkach. Może to szokować zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę, że karnety umożliwiające korzystanie z możliwości siłowni nie są wcale tanie, trochę trudno jest więc zrozumieć, że czas ten można wykorzystywać w tak bezproduktywny sposób. Dalsze analizy są zresztą jeszcze bardziej szokujące. Można zrozumieć nawet chęć unikania zbyt męczących ćwiczeń, okazuje się jednak, że co dziesiąty bywalec siłowni przyznaje się do tego, że naprawdę solidne zmęczenie się w trakcie pobytu w niej byłoby dla niego krępujące. Problem wstydu jest zresztą znacznie poważniejszy, nie brakuje bowiem osób, które na siłowni pojawiają się regularnie, w rzeczywistości jednak nie lubią ćwiczyć wśród obcych sobie ludzi narażeni na ich spojrzenia.

trenowanie na siłowniTrudno nie uciec od pytania o to, po co takim osobom karnety, mylą się jednak ci, którzy sądzą, że niekonwencjonalni goście siłowni nie potrafią na nie odpowiedzieć. Nawet co trzeci ankietowany przyznaje, że cena karnetu nie jest mała, jest jednak wystarczająca do tego, aby zyskać pretekst umożliwiający wyrwanie się z domu. Warto zresztą wspomnieć i o tym, że wcale nie brakuje osób, które, pomimo posiadania ważnych i regularnie opłacanych karnetów, na siłowni nie pojawiły się ani razu. Nad pytaniem o to, co one robią lepiej się jednak nie zastanawiać. W siłowni nie brakuje też osób, które korzystają z niej wiedząc o tym, że wymaga tego pogoń za trendami, a nawet takich, które mają nadzieję na to, że właśnie w tym miejscu poznają miłość swojego życia. Wbrew pozorom, takie założenie nie jest wcale nierealne, gdzie indziej można bowiem przyjrzeć się potencjalnym kandydatom podziwiając ich w całej okazałości, a jednocześnie zachowując dyskrecję. Na koniec jeszcze jeden alarmujący wynik. Okazuje się, że na siłowniach nie brakuje też osób, których entuzjazm gaśnie przede wszystkim dlatego, że nie potrafią korzystać z udostępnionego im sprzętu.

Powiązane artykuły

Czy warto zostać trenerem personalnym?

To z pewnością niezwykle ciekawa praca, wymagająca indywidualnego podejścia do każdej osoby i pozwalająca realizować swoją pasję

Instruktor fitness - połącz pasję z pracą

Możliwość realizowania się w swoim zawodzie to marzenie wielu osób. Jeżeli sport, zdrowy styl życia i doskonalenie sylwetki to Twoje hobby zdecyduj się na kurs. Spełniaj swoje marzenia!

Dla kogo?

Na kurs może zapisać się każdy kto chce zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu trenera personalnego oraz instruktora fitness

Cennik kursów

- Instruktor fitness - 1590 zł

- Trener personalny - 1290 zł

Szkoła Revenue De Base

To renowowany ośrodek szkoleniowy dla przyszłych instruktorów fitness oraz trenerów personalnych. Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach - od początkującego do specjalistycznych kursów klasy ogólnoświatowej.