Przepis na instruktora fitness

instruktor fitnessuKlienci klubów fitness, których prosi się o scharakteryzowanie idealnego instruktora, zazwyczaj nie mają problemu z udzieleniem odpowiedzi na tak postawione pytanie. W ich przekonaniu osoba taka powinna być nie tylko przyjazna i energiczna, ale także życzliwa, konkretna, obdarzona poczuciem humoru, posiadająca dużą wiedzę, komunikatywna, dynamiczna i wysportowana. Imponujący katalog cech ma prawo robić wrażenie, a jednocześnie nie powinniśmy mieć wątpliwości, co do tego, że wcale nie wyczerpuje tematu. Trudności pojawiały się zresztą i wtedy, gdy osoby uczestniczące w zajęciach miały określić, które cechy instruktora fitness są najważniejsze, okazuje się bowiem, że oczekuje się od niego bowiem nie tylko kreatywności i umiejętności prowadzenia ciekawych treningów, ale również poczucia humoru, głosu doradczego i pozytywnego nastawienia do prowadzonej przez siebie grupy. Jeśli kandydat na instruktora myśli o rozpoczęciu szkolenia, niezbędna okaże się w jego przypadku nie tylko dobra kondycja, ale także pamięć ruchowa oraz poczucie rytmu.

Należy przy tym pamiętać, że jedno szkolenie nigdy nie okazuje się wystarczające, a już w trakcie pracy cechy typowe dla instruktora fitness są doskonalone. Nie można zapominać i o tym, że od instruktora oczekuje się wszechstronności, nietrudno się bowiem domyślić, że niemal każdy z jego klientów będzie miał swoje indywidualne oczekiwania.

praca instruktora fitnessWymaganie nieustannego dokształcania się może budzić pewien niepokój, nie da się jednak ukryć, że wielu instruktorów postrzega je jako znakomity środek, który jest w stanie zaradzić rutynie, a przecież pojawia się ona w wielu innych zawodach. Osoby, które pracują w charakterze instruktora fitness często stawiają więc sobie kolejne zadania starając się wywiązywać się z nich jak najlepiej. Praca nad kondycją idzie w parze z ćwiczeniami z zakresu komunikacji interpersonalnej, dobrym rozwiązaniem jest jednak również odkrywanie potrzeb specyficznych grup klientów tak, aby specjalizować się w pracy z seniorami, osobami potrzebującymi rehabilitacji ruchowej, czy też kobietami w ciąży. Ostatnie z rozwiązań niesie za sobą szczególnie wymierne korzyści, nie można bowiem nie docenić go w kontekście poszukiwań pracy i problemów, z jakimi mamy zazwyczaj do czynienia w tej materii. Tu zresztą warto podkreślić, że od instruktora często oczekujemy i tego, że będzie dobrym psychologiem, oczekuje się więc od niego czegoś więcej niż tylko doskonałej sylwetki i imponującej kondycji.

Powiązane artykuły

Czy warto zostać trenerem personalnym?

To z pewnością niezwykle ciekawa praca, wymagająca indywidualnego podejścia do każdej osoby i pozwalająca realizować swoją pasję

Instruktor fitness - połącz pasję z pracą

Możliwość realizowania się w swoim zawodzie to marzenie wielu osób. Jeżeli sport, zdrowy styl życia i doskonalenie sylwetki to Twoje hobby zdecyduj się na kurs. Spełniaj swoje marzenia!

Dla kogo?

Na kurs może zapisać się każdy kto chce zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu trenera personalnego oraz instruktora fitness

Cennik kursów

- Instruktor fitness - 1590 zł

- Trener personalny - 1290 zł

Szkoła Revenue De Base

To renowowany ośrodek szkoleniowy dla przyszłych instruktorów fitness oraz trenerów personalnych. Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach - od początkującego do specjalistycznych kursów klasy ogólnoświatowej.